Lekki, orzeźwiający, przepyszny torcik bez pieczenia z truskawkami na biszkoptach, w czterech smakach to deser idealny na ciepłe, letnie dni. Przygotowanie takiego deseru jest czasochłonne, aczkolwiek  bardzo proste a efekt końcowy wyśmienity, po prostu niebo w gębie;-)

 

 


14 sztuk okrągłych biszkoptów

3 serki  homogenizowane waniliowe ( po 300 g)

2 galaretki wiśniowe

2 galaretki cytrynowe

2 galaretki agrestowe

1 galaretka truskawkowa

400 g truskawek

Na dnie tortownicy wyłożonej folią aluminiową układamy biszkopty.
Galaretki wiśniowe rozpuszczamy według przepisu na opakowaniu zmniejszając ilość gorącej wody do 1,5 szklanki, dokładnie studzimy i odstawiamy do lodówki aby lekko stężała. Lekko tężejącą galaretkę miksujemy z serkiem homogenizowanym (w ilości 300 g ) a następnie wlewamy na biszkopty. Tortownicę z pierwszą warstwą masy wstawiamy do lodówki aby stężała.

Następnie postępujemy analogicznie jak w pierwszym etapie, galaretki agrestowe rozpuszczamy według przepisu na opakowaniu zmniejszając ilość gorącej wody do 1,5 szklanki, dokładnie studzimy i odstawiamy do lodówki aby lekko stężała, po czym miksujemy z serkiem homogenizowanym a następnie wlewamy na masę wiśniową, tortownicę wstawiamy do lodówki aby galaretka dokładnie stężała.

Następnie rozpuszczamy cytrynowe galaretki, studzimy i wstawiamy na chwilę do lodówki. Tężejącą galaretkę łączymy z serkiem homogenizowanym w takich samych proporcjach jak poprzednio po czym wlewamy na masę agrestową. Tak przygotowany deser wstawiamy do lodówki aby całkowicie stężał.
Umyte i obrane z szypułek truskawki kroimy na połówki, po czym układamy na wierzchu ciasta.

Ostatnią, truskawkową galaretkę rozpuszczamy według przepisu na opakowaniu zmniejszając ilość gorącej wody o połowę, dokładnie studzimy i odstawiamy do lodówki aby lekko stężała, a następnie lekko tężejącą galaretkę wlewamy na truskawki. Tak przygotowany torcik wstawiamy do lodówki.


      

 

2 odpowiedzi

  1. THANK YOU for putting this together. My lump in my throat is perhaps turning into tears… Such a magical experience only made that more so by the fantastic company. All of the hours in the Apple store were well worth it; excellent job and very appropriate song.xoxoxo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.